علائم تجاری

هشدارهای مهم قبل از سفر نوروزی|دفتر حقوقی موکل

با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروز، موج سفرهای نوروزی آغاز می شود در این مواقع احتمال وقوع حوادث بویژه تصادفات بیشتر است که رعایت چند نکته در این زمان کمک بسیاری می‌کند.
 

دفتر حقوقی موکل، ارائه دهنده خدمات حقوقی، وکالت کلیه امور حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری تهران

در آستانه سال نو و با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروز، موج سفرهای نوروزی آغاز می‌شود در این مواقع احتمال وقوع حوادث بویژه تصادفات بیشتر است و البته گذشته از خطرات رانندگی، خطراتی نیز وجود دارد که مربوط به زمان ترک خانه و محل کار هنگام سفر است.
 
به همین منظور چند نکته مهم را یادآوری می‌شود که امید است با رعایت این نکات، سفری خوب و خاطره‌انگیز را تجربه کنیم.
 
همچنین درصورت بروز هرگونه حادثه، خونسردی خود را حفظ کرده و سعی کنید از محل حادثه فاصله بگیرید و موضوع را به سامانه 125 آتش‌نشانی اطلاع دهید.
 

دستورالعمل‌های ایمنی قبل از ترک خانه

 
آشپزخانه‌ها و آبدارخانه‌های شرکت‌ها، ظرفیت بالایی برای حادثه دارند قبل از ترک خانه، تمام وسایل برقی و گازسوز را بررسی کرده، وسایل غیرضروری را خاموش کنید.
 
اگر هیچ وسیله برقی و گازسوز ضروری ندارید، کنتور برق را قطع کرده و شیر اصلی گاز را از داخل واحد ببندید و اگر قصد روشن نگه داشتن یخچال را دارید، تنها فیوز آشپزخانه را روشن نگه دارید و سایر فیوزها را قطع کنید.
 
مواد قابل اشتعال مانند کاغذ باطله، روزنامه و نایلون را دراطراف و پشت یخچال یا نزدیکی سیم‌های برق قرار ندهید.
 
از بسته بودن تمام در و پنجره‌ها و راه‌های نفوذ به داخل خانه اطمینان حاصل کنید و اگر شیشه‌ای شکسته است، قبل از ترک خانه نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
 
شیرفلکه اصلی آب سرد و گرم را ببندید، اگر می‌دانید که یکی از شیرها دچار نشتی است، مشکل را رفع کنید.
 
هرگز افراد سالخورده، کودکان و کسانی را که به تنهایی قادر به انجام کارهای خود نیستند و بویژه افرادی که دچار بیماری‌های روحی و روانی هستند را در خانه تنها نگذارید؛ حتی برای انجام سفرهای کوتاه‌مدت اگر مجبور به این کار هستید، یکی از آشنایان مورد اعتماد خود را مطلع کنید تا در غیاب شما از آنان مراقبت کند.
 
پیش از سفر، از وضعیت جوی جاده‌ای که قصد حرکت در آن را دارید مطلع شوید و اگر وضعیت را نامساعد دیدید، سفر را به تعویق بیندازید.
 
قبل از ترک خانه، نسبت به پاکسازی بالکن‌ها اقدام کنید. هرنوع ماده قابل اشتعال مانند روزنامه، البسه، سیلندر گاز، ظروف مایعات قابل اشتعال و همچنین اجسام سنگین مانند گلدان را به داخل خانه یا انبار منتقل کنید.
 
چنانچه خانه یا محل کار شما مجهز به سیستم دزدگیر یا آژیر است، قبل از مسافرت آنها را چک کرده و از سلامت و کارکرد صحیح آن مطمئن شوید و هنگام سفر، آنها را در حالت روشن قرار دهید.
 
یکی از مهم‌ترین عوامل بروز تصادفات، خواب‌آلودگی است. قبل از سفر، بخوبی استراحت کنید و آشنایان و نزدیکان خود را از زمان حرکت، مسیر و مقصد سفر خود آگاه کنید.
 
کلید خانه را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید اگر به تازگی کلید خانه شما مفقود شده است، قبل از ترک خانه نسبت به تعویض قفل در خانه اقدام کنید.
 
یکی از آشنایان مورد اعتماد خود را مسئول رسیدگی به خانه کنید تا در غیاب شما به خانه سرکشی کند.
 
اگر قصد استفاده از خودروی شخصی ندارید و آن را در پارکینگ یا حیاط خانه متوقف کرده‌اید، از بسته بودن درهای آن مطمئن شوید. بهتر است برق باتری آن را نیز قطع کنید.
 
پیش از حرکت، از سلامت خودروی خود مطمئن شوید. لوازم ضروری مانند جعبه کمک‌های اولیه، زاپاس سالم و مثلث احتیاط را همراه داشته باشید.
 
در طول سفر، از پاک کردن شیشه‌ها و چراغ‌های خودرو غافل نشوید. یکی از دلایل بروز تصادفات بویژه در شب، کثیف بودن شیشه‌ها و محدودیت دید راننده است.
 
یک دستگاه خاموش‌کننده در خودروی خود داشته باشید. متاسفانه بعضی افراد بسادگی خاموش‌کننده را که از ضروری‌ترین لوازم سفر است خارج کرده و به جای آن، وسیله دیگری قرار می‌دهند که بسیار اشتباه است.
 
لازم به ذکر است؛ در هنگام سفر شماره تلفن‌های ضروری را در اختیار داشته باشید.
لینک دین
تلگرام
اینستاگرام
الووکیل

ورود اعضا

برای دریافت خدمات حقوقی ثبت نام کنید