حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان، رفع فشار اجتماعی یا حذف صورت مسأله |دفتر حقوقی موکل

(96/6/14) حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان تنها پاک کردن صورت مساله است/ عدم تاثیر حذف طلاق در کاهش فشارهای اجتماعی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان تاثیری در کاهش فشارهای اجتماعی ندارد، گفت: این اقدام تنها پاک کردن صورت مساله است.

 

 

دفتر حقوقی موکل، ارائه دهنده خدمات حقوقی، وکالت کلیه امور حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری تهران

زهرا ساعی در خصوص در خصوص حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه، گفت: نگاه و فرهنگ طلاق در کشور ما مذموم است، در گذشته به هیچ عنوان خانواده ها حاضر به طلاق فرزندان خود نمی شدند اما هم اکنون به راحتی اتفاق می افتد در واقع در سال های اخیر قباحت این کار نسبت به گذشته کمتر شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این حال پدیده طلاق هنوز به لحاظ پذیرش اجتماعی با مشکلاتی روبه روست، حذف واژه طلاق از شناسنامه هم جهت رفع نگاه های متفاوت و کاهش فشارهای اجتماعی مطرح شده در حالی که این اقدام خود آسیب زاست.

وی افزود: در حقیقت حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان موضوعات دیگر را تحت شعاع قرار می دهد، به خصوص اعتماد عمومی و ازدواج های مجدد را خدشه دار می کند. لذا برای جلوگیری از افزایش شک و تردید ها به موضوع ازدواج باید از حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان صرف نظر شود.

ساعی معتقد است: حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان تنها پاک کردن صورت مساله است، زیرا کسی که طلاق گرفته باید این موضوع را بپذیرد و با پاک کردن این واژه از شناسنامه، تغییری در احوال و نگا ه ها به این افراد صورت نمی گیرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مسئولان سازمان ثبت احوال باید کارشناسانه و با تامل به این موضوع بپردازند، حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مشکلی از مشکلات زنان مطلقه کم نمی کند.

 رییس سازمان ثبت احوال از تهیه پیش نویس حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط واژه طلاق از شناسنامه خانم هایی که عقد کرده اند اما دوشیزه هستند حذف می شود.

 

گوگل پلاس
تلگرام
اینستاگرام
پیام رسان سروش

ورود اعضا

برای دریافت خدمات حقوقی ثبت نام کنید