شرایط و قوانین استفاده از سایت حقوقی موکل

شرایط و قوانین استفاده از سایت حقوقی موکل

سایت حقوقی موکل طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون جرائم رایانه‌ای و قانون تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند. دسترسی و استفاده کاربر از وب‌سایت، مشروط به رعایت قوانین فوقالذکر و ضوابط و شرایط ذیل «قرارداد» می‌باشد. شما با ورود به وب‌سایت، بدون هیچگونه محدودیت و شرطی، قرارداد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از این سایت را متوقف نمایید. ورود کاربران به وب‌سایت حقوقی موکل به منظور استفاده از خدمات ارائه شده توسط حقوقی موکل به معنای آگاه بودن و پذیرفتن قرارداد و همچنین سیاست‌های حفظ حریم شخصی حقوقی موکل است. همچنین مسئولیت محتوای منتشر شده در سایت حقوقی موکل به عهده ناشر بوده و حقوقی موکل صرفا بستر ایجاد شده جهت مدیریت و نگهداری می‌باشد.

موجودیت‌ها و تعاریف

تعاریف برخی از اصطلاحات به کار برده شده در این توافقنامه از این قرار است:

محتوا:

کلیه مطالب اعم از تصویری، نوشتاری و صوتی موجود در وبسایت می‌باشد که شامل و نه محدود به اطلاعات، داده‌ها، گرافیک، نرم‌افزار، آیکون دکمه، علائم تجاری، سرویس‌های الکترونیکی، تصاویر، فایل‌های صوتی و تصویری می‌باشد درصورتی که محتوا توسط حقوقی موکل بارگذاری شود، محتوای حقوقی موکل و اگر توسط کاربر بارگذاری شود، محتوای کاربران نامیده می‌شود.

محتوای حقوقی:

کلیه اسناد حقوقی و قراردادهای موجود در وب‌سایت می‌باشد، مالکیت محتوای حقوقی متعلق به حقوقی موکل است و در صورت خرید محتوا توسط کاربران صرفا مجوز استفاده از محتوای حقوقی داده می‌شود نه مالکیت محتوای حقوقی.

حساب، حساب کاربری یا پنل کاربری:

حساب شما، درگاه شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می‌کنید، و از طریق آن به خدمات حقوقی مورد درخواست خود دسترسی خواهید داشت.

عامل پرداخت:

موسسه مالی، بانک یا درگاه پرداختی که از آن برای پرداخت بهای ارائه خدمات درخواست شده استفاده می‌کنید.

استفاده شخصی:

خودآموزی و مقاصد شخصی به‌جز هرگونه دسترسی گروهی.

شرایط و قوانین و یا توافقنامه:

قرارداد قانونی که شما با ما می‌بندید و شامل این شرایط و قوانین، سیاست حریم خصوصی، و دیگر سیاست‌ها، دستورالعمل‌ها و مقرراتی می‌شود که در وب‌سایت حقوقی موکل وجود دارد.

شما، یا ضمیر مالکیت«تان»

به معنی هر کاربر وب‌سایت (شامل کسانی که وارد وب‌سایت می‌شوند یا وارد حساب کاربری می‌شوند و یکی از خدمات حقوقی را استفاده یا خریداری می‌کنند)

خدمات حقوقی موکل

حقوقی موکل یک پلتفرم حقوقی آنلاین است. خدماتی شامل: مشاوره حقوقی آنلاین (رایگان و با هزینه) - مشاوره حقوقی تلفنی - مشاوره حقوقی حضوری - بانک اسناد حقوقی و قضائی و قراردادها - ارائه خدمات داوری - کنترل کیفیت و فرایند پرونده‌های حقوقی - مرکز تماس و پشتیبانی حقوقی مردم برطرف متخصصین (وکلا و کارشناسان حقوقی) - درخواست ثبت شرکت - اختراع - برند در داخل و خارج - درخواست ارزیابی حقوقی توسط کارشناس حقوقی و وکیل برای کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی و پشتیبانی تمامی خدمات اعلامی در بالا. این پلتفرم شامل کلیه محتوا و خدمات ارائه‌شده توسط حقوقی موکل است.

مجوز استفاده

با توجه به این قرارداد میان حقوقی موکل و کاربر، حقوقی موکل حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از پلتفرم حقوقی موکل را به کاربر اعطاء می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع پلتفرم حقوقی موکل به‌استثنای اطلاعات شخصی کاربر، در مالکیت انحصاری حقوقی موکل و اشخاصی است که حقوقی موکل به آن‌ها مجوز بهره‌برداری از پلتفرم را اعطاء کرده است.

محتوای حقوقی خریداری شده

محتوای حقوقی خریداری‌شده شامل مواردی مثل قراردادها و اسناد حقوقی - اوراق قضائی جداگانه خریده شده است. اولین باری که محتوایی را می‌خرید، لازم است یک حساب کاربری بازکنید. (ما از کلمه «خرید» و مشتقات آن استفاده می‌کنیم، و آنچه درازای پرداخت مبلغ دریافت می‌کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» محتوا.

پرداخت برای محتوای خریداری‌شده از طریق صفحه اختصاصی هر محتوا انجام می‌گیرد. تمام قیمت‌های وب‌سایت ما به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می‌گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه‌های تبدیل نرخ و وجه از ارز موردنظر شما، بر عهده خود شما است. هزینه تبدیل توسط موسسه مالی شما تعیین می‌شود و در حوزه عمل ما قرار ندارد.

محتوای حقوقی خریداری‌شده توسط شما همیشه در حساب کاربری شما است، شما می‌توانید با ورود به‌حساب کاربری خود به این محتوای حقوقی دسترسی داشته باشید.

استفاده منصفانه

شما می‌توانید برخی از انواع محتوای حقوقی موجود در وب‌سایت را روی رایانه یا دستگاه خود دریافت کنید، اما تمامی محتوا تحت سیاست «استفاده منصفانه» قرار دارد. سیاست «استفاده منصفانه» ما چنین حکم می‌کند که استفاده شما از وب‌سایت، به‌ویژه از محتوایی که از طریق پرداخت هزینه قابل‌دسترس می‌شود، باید منصفانه، واقعی، و معقول باشد. ما برای تشخیص اینکه آیا استفاده شما با سیاست «استفاده منصفانه» ما همخوانی دارد یا نه، از صلاحدید معقول خود استفاده می‌کنیم.

حساب کاربری حقوقی موکل

شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار شخص دیگری قرار بدهید، و یا به کسی اجازه بدهید به‌حساب شما و خدمات ارائه‌شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌هایی هستید که از وب‌سایت و خدمات ارائه‌شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.

شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگهدارید، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که از استفاده غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا خدمات ارائه‌شده به شما مطلع گشتید، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به پشتیبانی حقوقی موکل اطلاع دهید.

ما سعی می‌کنیم دسترسی بلندمدت به خدمات ارائه‌شده به شمارا فراهم کنیم که معمولا برای دست‌کم ۳ سال در دسترس خواهد بود. در هر صورت، ما می‌توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری و هرگونه خدمات ارائه‌شده را حذف کنیم، مثلا اگر منسوخ‌شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری واداری مجبور به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری‌شده و یا خدمات ارائه‌شده را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورت حذف، همیشه ممکن نخواهد بود. اگر در دسترسی به‌حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری‌شده و در دریافت ارائه خدمات به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

محدود کردن دسترسی

ما در هرزمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته و یا به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به‌کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکرشده در این توافقنامه هزینه شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده و دریافت خدمات را معلق یا ملغی خواهیم کرد. اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده و خدمات دریافتی را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شمارا معلق یا مسدود کنیم.

عودت وجه

اگر به‌عنوان کاربر از محتوای حقوقی‌ای ناراضی باشید و در طی مدت ۲۴ ساعت از تاریخ پرداخت برای دسترسی به آن محتوای حقوقی، برای عودت وجه پرداختی برای آن محتوای حقوقی درخواست دهید، چنانچه شرایط خاص را برآورده کند، حقوقی موکل تمامی وجه پرداختی شما برای آن محتوای حقوقی را به شما عودت می‌دهد. درصورتی‌که این شرایط وجود نداشته باشد، حقوقی موکل از عودت وجه پرداختی شما معذور است.

لطفا در نظر داشته باشید که اگر تنها بر اساس صلاحدید و تشخیص خودمان به این باور برسیم که شما از سیاست عودت وجه ما سوءاستفاده می‌کنید، این حق را برای خودمان محفوظ می‌داریم که حساب کاربری شمارا معلق یا مسدود یا ملغی کنیم و استفاده کنونی یا آتی شما از خدمات و محصولات حقوقی موکل را محدود یا مسدود کنیم، بدون آنکه دینی برایمان ایجاد شود.

پس از دریافت درخواست شما برای عودت وجه، طی ۲۴ ساعت کاری با شما از طریق ایمیل یا تلفن برای بررسی علت درخواست تماس گرفته می‌شود. درصورتی‌که درخواست شما شرایط موردنظر را داشته باشد و مورد تایید قرار بگیرد، طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری درخواست شما توسط تیم فنی حقوقی موکل بررسی‌شده و مجوز شما برای استفاده از آن محتوا لغو می‌شود و محتوای حقوقی خریداری‌شده که وجه آن عودت داده خواهد شد، از حساب شما حذف می‌گردد.

حقوقی موکل وجه برگشتی شمارا بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری عودت خواهد داد.

برای درخواست عودت وجه، از طریق بخش مربوطه با ما اقدام کنید.

چه‌کارهایی با محتوا نمی‌توانید انجام بدهید

کسب‌وکار ما بر پایه مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می‌شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتواهای حقوقی را برای شما فراهم نماییم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعه کسب‌وکارهای محتوا محور فارسی کمک می‌کنید.

شما با استفاده از وب‌سایت ما، می‌پذیرید هیچ محتوایی را باز توزیع نمی‌کنید، کپی نمی‌کنید، انتقال نمی‌دهید، واگذار نمی‌کنید، نمی‌فروشید، اجاره نمی‌دهید، قرض نمی‌دهید، اقتباس نمی‌کنید، و در قالب دیگری قرار نمی‌دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده‌شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده‌ایم، استفاده نخواهید کرد. اگر محتوای ما را دوست دارید، به‌جای آن‌که محتوای وب‌سایت را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از وب‌سایت ما تشویق کنید!

حریم خصوصی

جمع‌آوری اطلاعات و استفاده از هرگونه اطلاعات شخصی درباره شما، تحت «سیاست حریم خصوصی» ما قرار دارد. ما تنها می‌توانیم اطلاعات شخصی که در رابطه با استفاده‌تان از وب‌سایت برای ما آشکار می‌کنید را برای مقاصد معینی استفاده کنیم که در سیاست حریم خصوصی ما توضیح داده‌شده است. پذیرش این سیاست، بخشی از توافقنامه شرایط و قوانین استفاده از وب‌سایت حقوقی موکل است.

اطلاعاتی که هنگام استفاده از سرویس های ما جمع آوری می شود

اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم شامل نوع مرورگر و تنظیمات آن، نوع دستگاه و تنظیمات آن و سیستم‌عامل است. همچنین اطلاعاتی درباره تعامل برنامه‌ها، مرورگرها و دستگاه‌هایتان با سرویس‌های ما، ازجمله نشانی IP، گزارش‌های خرابی، فعالیت سیستم، تاریخ، زمان و نشانی وب ارجاع دهنده درخواستتان، جمع‌آوری می‌کنیم.

همچنین شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل شما هنگام ثبت‌نام در اختیار حقوقی موکل قرار می‌گیرد و یا اصلا بدون ایجاد حساب می‌توانید از بسیاری از سرویس‌های حقوقی موکل (مثلا: وبلاگ، پرسش و پاسخ و بانک قراردادها) استفاده نمایید.

نحوه استفاده از اطلاعات

ما از اطلاعات شما برای ارائه سرویس باکیفیت بهتر استفاده می‌کنیم، همچنین از اطلاعات شما برای اطمینان از کارکرد سرویس‌ها براساس اهداف در نظر گرفته استفاده می‌کنیم.

ما از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم (مثل نشانی رایانامه‌تان یا شماره تلفن) برای تعامل مستقیم با شما و اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنیم.

برداشتن و یا حذف اطلاعات شما

شما هر وقت که بخواهید می‌توانید درخواست حذف یا ویرایش اطلاعات خود را در پنل کاربری ارسال کنید. تیم پشتیبانی حقوقی موکل در اسرع وقت نسبت به بررسی درخواست شما اقدام و نتیجه را به شما از طریق ایمیل یا تلفن اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

کارهایی که در وب سایت حقوقی موکل نمی توانید انجام دهید

با استفاده از این وب‌سایت شما موافقت می‌کنید که این کارها را انجام ندهید:

آدرس ایمیل غیرواقعی ارائه بدهید، هویت دیگران را تقلید یا جعل کنید، یا ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان بدهید؛ سعی کنید از طریق حقوقی موکل به سیستم‌های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنید، یا مهندسی معکوس انجام دهید؛ از طریق حقوقی موکل یا در وب‌سایت حقوقی موکل دست به جمع‌آوری خودکار اطلاعات بزنید روش‌هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه‌نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع‌آوری آدرس ایمیل‌ها، و روش‌های دیگر.

تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد حقوقی موکل به هر شکلی (مثلا از طریق ارسال انبوه پیام‌های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها، یا وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل بات (cancelbot) یا دیگر روش‌های مخرب کامپیوتری و هک کردن؛ استفاده از حقوقی موکل یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین نافذ باشد، حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از ما یا دیگران نقض کند، یا اینکه فریب‌کارانه، وقیحانه، گستاخانه، گمراه‌کننده، یا توهین‌آمیز باشد؛ استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا؛ تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وب‌سایت یا محتوای آن وارد کنید؛ به‌غیراز مواردی که در این توافقنامه اجازه داده‌شده، دست به کپی، باز توزیع، انتقال، یا تغییر یا سوءاستفاده از محتوا، داده‌ها، یا کد وب‌سایت بزنید.

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها

در محل زندگی شما ممکن است برخی قوانین حمایت از مصرف‌کننده وجود داشته باشد. چنانچه این قوانین در موضوعی صدق کنند و نافذ باشند، ما قصدی برای رد یا تغییر آن‌ها نداریم. به این‌گونه قوانین، قوانین مصرف‌کننده رد ناپذیر می‌گوییم.

به‌جز در مواردی که قوانین مصرف‌کننده رد ناپذیر حکم کنند، در باقی موارد:

ما تنها متعهد به وعده‌های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده‌ایم. در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم؛

ما تلاش معقولی می‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وب‌سایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، و این‌که ایرادها رفع شوند، و این‌که محتوای وب‌سایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، ولی هیچ‌کدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌دهیم؛ ما تلاش معقولی می‌کنیم که دسترسی شما به وب‌سایت برقرار باشد، و وب‌سایت یا محتوای آن ازنظر صحت، دقت، به هنگام بودن، کامل بودن، قابل‌اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل‌اعتماد باشد، ولی هیچ‌کدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم) و هیچ‌گونه تعهد و مسئولیتی در قبال انعقاد قراردادهای شما با دیگران نخواهیم داشت. تا آنجایی که قانون اجازه می‌دهد، مسئولیت ما در قبال هر نوع تخطی از ضمانت یا شرایط که قابل استثناء و رد نباشد، به انتخاب خودمان، محدود به جایگزینی و یا پرداخت هزینه جایگزینی خواهد بود.

دسترسی و قابل‌استفاده بودن

ما سعی می‌کنیم که شما دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید، و سعی می‌کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم. ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری وب‌سایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به وب‌سایت یا ارائه خدمات و محتوای وب‌سایت را موقتا متوقف یا معلق کنیم، ولی سعی می‌کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم.

مالیات، هزینه، و بها

مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها و مالیات مرتبط به استفاده‌تان از وب‌سایت در هرجایی که مالیاتی بر آن بسته‌شده باشد (ازجمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش‌افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شما است.

تغییر در شرایط توافقنامه

ما می‌توانیم در هرزمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وب‌سایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وب‌سایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.

تفسیر

کلماتی مثل «شامل»، «ازجمله»، «همچون»، «مثل» و «از قبیل» به‌هیچ‌وجه محدودکننده نیستند و وقتی جایی از صلاحدید خودمان صحبت می‌کنیم، منظور صرفا صلاحدید خود ما در حقوقی موکل است (مگر آنکه در توافقنامه چیز دیگری گفته‌شده باشد).

قوانین نافذ

ما وب‌سایت خود را از داخل ایران اداره می‌کنیم. درنتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و حقوقی موکل از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هرگونه قانونی که به شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

حقوقی موکل یا ما

وب‌سایت حقوقی موکل به آدرس تهران، میدان آرژانتین، خیابان هشتم بخارست، پلاک ۳، طبقه ۳، واحد ۵

مرکز تماس حقوقی موکل

02146018353

خدمات حقوقی موکل مشاوره حقوقی آنلاین

یکی از خدمات حقوقی موکل مشاوره حقوقی آنلاین می‌باشد. تعریف مشاوره حقوقی آنلاین عبارتست از: پرسش یک سوال حقوقی با هویت مشخص توسط کاربران سایت. پاسخگویی توسط متخصصین تایید شده در سایت حقوقی موکل.

متخصصین تایید شده صرفا امکان بررسی اولیه هویتی توسط حقوقی موکل می‌باشد و اصالت هویت آنها بر اساس عملکرد آن‌ها است.

حقوقی موکل سعی دارد تا پاسخ‌های متخصصین را نظارت و کنترل کیفیت کند اما از آنجایی که این روند نیاز به منابع و زمان خیلی زیادی دارد حقوقی موکل هیچ تضمین و تعهدی نسبت به پاسخ‌های (درستی و یا اشتباه بودن)

پاسخ به سوالات صرفا حقوقی بوده و درج شماره تماس و یا دعوت مستقیم از کاربران جهت دریافت مشاوره تلفنی و یا ارسال مدارک مجاز نمی‌باشد.

لینک دین
تلگرام
اینستاگرام
الووکیل

ورود اعضا

برای دریافت خدمات حقوقی ثبت نام کنید