2.1

حدود متعارف در دفاع مشروع |دفتر حقوقی موکل

هر انسانی حق دارد در هنگام مواجه شدن با خطر به دفاع از جان، مال و ناموس خود و افرادی که دفاع از آنها بر وی واجب است، اقدام کند که عنوان قانونی این اقدام، دفاع مشروع نامیده می‌شود. در مواجهه با خطر البته انسان جایز نیست که هر رفتاری را از خود بروز دهد و باید متناسب با خطر ایجاد شده اقدام کند، و الا رفتار وی، مصداق دفاع مشروع نخواهد بود.

 

نشر اکاذیب چه مجازاتی دارد؟| دفتر حقوقی موکل

یکی از جرایمی که ممکن است در فصل انتخابات بیش از گذشته شاهد ارتکاب آن باشیم، جرم نشر اکاذیب است. امری مجرمانه و خلاف اخلاق انتخاباتی که به صلاحدید قانونگذار دارای مجازات نیز است.
 

مجازات استفاده‌کنندگان از عناوین جعلی|دفتر حقوقی موکل

افراد مجرم برای پیاده کردن نقشه‌های مجرمانه به دنبال افراد ساده و زودباور می‌گردند و یکی از راه‌های فریب قربانیان هم استفاده از عنوان‌های جعلی و دروغین برای جلب اعتماد دیگران است؛ مجرمان خود را آدم‌های مهمی نشان می‌دهند تا دیگران به آنها اعتماد کنند و مالشان را در اختیارشان بگذارند و آنها هم منتظر غفلت افراد هستند تا مالشان را بردارند و بروند.

محاربه چیست؟| دفتر حقوقی موکل

امنیت خواسته عمومی‌ هر جامعه ای است و هر حکومتی برای ایجاد امنیت در جامعه با هر طرز تفکری که داشته باشد تلاش می‌کند و با مجرمان امنیتی به طور جدی برخورد می‌کند. یکی از جرایم علیه امنیت کشورها محاربه و افساد فی الارض است.

وظیفه بازپرس در موارد مخفی بودن و عدم دسترسی به متهم | دفتر حقوقی موکل

ماده 104 آیین دادرسی کیفری :

بازپرس نمیتواند به عذر آنکه متهم معین نیست،مخفی شده و یا دسترسی به او مشکل است ،تحقیقات خود را متوقف کند. در جرائم تعزیری درجه 4،5،6،7،8،هرگاه با انجام تحقیقات لازم مرتکب جرم معلوم نشود و 2 سال تمام تمام از وقوع جرم بگذرد با موافقت دادستان قرار توقف تحقیقات صادر و پرونده به طور موقت بایگانی و مراتب در مواردی که پرونده شاکی دارد به شاکی ابلاغ میشود.

گوگل پلاس
تلگرام
اینستاگرام
پیام رسان سروش

ورود اعضا

برای دریافت خدمات حقوقی ثبت نام کنید